Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi
Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi
Bu yazı 1.466 kez okundu.
16 Nisan 2016 22:40 tarihinde eklendi
PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Vücut Tipine Sahip Kadınlar Hangi Elbise Modellerini Giymeli?

vucut tipine göre resim1

Vücut tipine uygun elbise giymek için önce hangi vücut tipine sahipsiniz, bunu bilmelisiniz. Vücut tipinizi biliyor musunuz? Kum saati, elma tipi, armut tipi, cetvel vücut tiplerinden hangisi sizin beden yapınıza uyuyor? Vücut tipinizi belirledikten sonra, yapınıza uygun en doğru kıyafetleri tercih ederek siz de mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz. Vücudunuzla uyumlu, kusurlarınızı örten ve güzel taraflarınızı vurgulayan doğru elbiseler tercih etmelisiniz.

Amacınız bel oyuntunuzu vurgulamak olmalıdır. Sizin en güzel bölgeniz, belirgin beliniz. Bel bölgenizi belirginleştirerek, kusurlu taraflarınızı saklayabilirsiniz. Açık yakalı, yakası V şeklinde gelen ve geniş kesim olan elbise modellerini tercih edin. Yumuşak ve dökümlü kumaşları kullanın.

Dikdörtgen Vücut Tipine Sahip Kadınlar Hangi Elbise Modellerini Giymeli?

vucutr2Vücudunuzun kıvrımlarını ön plana çıkarın. Belden kırmalı, dar kesim, bel bölgesini gözler önüne seren elbise modelleri seçin. A kesim elbise modelleri tam size göredir. Dikdörtgen vücutlu kadınlar, kesinlikle resimdeki elbise modellerine yönelmelidir.

Üçgen Vücutlu Kadınlar Hangi Elbise Modellerini Giymeli?

Üçgen tipi vücut yapısına sahip kadınlar, vücut oranlarını dengelemeye yönelik elbise modelleri tercih etmelidir. Askısız elbise modelleri tam size göredir. Uzun kollu ya da kısa kollu olabilir ama kesinlikle ip askı kullanmamalısınız. Kısa elbise modelleri tam size göredir.

 

Bir Ters Üçgen iseniz

vucutr3 vucutr4

PaylaşShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

*Sayfalar

  • SOHBETE BAĞLAN
  • Copyright © 2016. Tüm Hakları saklıdır.

    Webmaster EchoV2