İrc Motd Örnekleri

admin     11-04-20     irc          1104 Defa Okundu

Motd Ornekleri
Motd Ornekleri

Motd Nedir? :

İrc Motd örnekleri ile ilgili bugün size yararlı bilgiler vereceğim. Evet arkadaşlar bir çok sunucu sahibi arkadaşımın işine yarayacak olan motd örnekleri arşivimi paylaşacağım. Öncelikle söylemem gerekir ki hiç biri bana ait değildir. Çoğu sunucuda görüp, hoşuma gidenleri not defterime kayıt ettiğim bir arşivdir. Şimdi MOTD nedir? Nasıl yapılır? Nereye kayıt edilir? Nasıl düzenlenir?Bunlar hakkında kısa bilgi vereceğim.
MOTD, irc sunucuları içerisinde sadece Status’te görebildiğimiz, sunucu görev dağılımları, sunucu genel kuralları, sunucu kadrosunun ve daha bir çok şeyin eklendiği bir oluşumdur. Burada eklenecek şeyler kişiye bağlıdır. İstediği şeyi ekleyebilir. Örneğin paylaşacağım irc motd örnekleri ‘nde de göreceksiniz, Haftanın yakışıklısı, gevezesi, konuşkanı, alınganı gibi bi pano hazırlayabilirsiniz. Öncelikle MOTD nedir onu öğrenmiş olduk. Kısacası sohbet odalarının bilgi panosudur.

-İrc Motd Örnekleri Nereye Kayıt Edilir? :

Bu işe yeni başlamış arkadaşlar en azından panele nasıl gireceğini bilmesi gerekir. Bunun için birçok ftp ve SSH programları bulunmaktadır. Ben kullanışı açısından FlashFXP programını öneriyorum sizlerede. İnternete ” FlashFXP indir” yazarsanız güvenli sitelerden herhangi birinden inderebilirsiniz. FlashFXP girdikten sonra Sol üstte :

  • Oturum’a basıyoruz.
  • Hızlı Bağlan’ı seçiyoruz.
  • Bağlantı türünü SFTP over SSH seçiyoruz.
  • Adres URL yerine irc.gurbetgulu.com (sizinki  neyse onu) giriyoruz.
  • B. noktasını shellcimize soruyoruz veya size ftp bilgilerinde portu vermiştir onu kontrol ediyoruz ve onu yazıyoruz.
  • Kullanıcı adı ve şifremizi de shell cimizin verdiği ftp bilgileriyle giriş yapıyoruz.

Buraya kadar yer adımı doğru yaptığınıza eminseniz ve hata alıyorsanız şifreniz hatalı girmiş olabilirsiniz. Bunu yine shellciniz ile görüşmeniz gerekiyor. Herneyse girdik diyelim. Daha sonra :

  • Unreal 3.2.10.4 dosyasına giriyoruz. (Versiyon numarası değişiklik gösterebilir.)
  • ” ircd.motd “dosyasını buluyoruz. Sağ tıklayıp düzenleyi seçiyoruz.
  • İçindekini yerleri değiştirmek istiyorsanız değiştirirsiniz. Eğer benim aşşağıda vereceklerimden birini ekleyecekseniz, benim attıklarımdan birini seçip içini not defterinde açıp CTRL+A veya hepsini seçip kopyalayıp (CTRL+C) ircd.motd dosyasının içine eskisini silip bizim kopyaladığımızı atıyorsunuz. Daha sonrada istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Eğer bir sorun olursa Buraya tıklayarak sunucumuza girip ” Rambo ” nickinin özeline gelip istediğiniz bilgiyi bana sorabilirsiniz. Seve seve yardımcı olurum.

 – İrc Motd Örnekleri Link :

MOTD örneklerimi sizinle paylaşmaktan mutluyum. Şimdi sizlere antivirüs programımla taramamı gerçekleştirdiğim (Avast ile tarama gerçekleştirildi) motdlarımı paylaşacağım. Link kırılırsa lütfen sunucumuza gelerek bildiriniz ki yenileyelim. İçinde 14 tane motd vardır ve farklı bir siteye linklenmeden direk sitemize yüklenmiştir. Oyüzden güvenle indirebilirsiniz. İndirdikten sonrada sizde tarama gerçekleştirebilirsiniz. MOTD örneklerimizin sizinde hoşunuza gideceğinden eminim. 3 tane renkli – 11 tane sade ama birbirinden güzel motd aşşağıya linklenmiştir.

Link : İndirmek İçin Tıklayın.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?