Almanya Sohbet Odaları

admin     19-05-20     sohbet odaları          1142 Defa Okundu

Almanya Sohbet Odaları
Almanya Sohbet Odaları

Almanya Sohbet Odaları

Almanya Sohbet kanalları Gurbet odalarımızın en öncü olanlarındandır. Çünkü Avrupa’da en çok Türk vatandaşının yaşadığı ülke Almanya’dır. Almanya’da yaşayan yabancılara ilk yabancı işçi -Gastarbeiter- denilmiştir. Daha sonradan sosyalleşme ile birlikte yabancı vatandaşlar denmeye başlanmıştır.
İlk göç Osmanlı zamanında mesleki eğitim ve sanayinin gelişmesi için gönderilen Türkler ile başlamıştır. 1960 ‘lı yıllarda göçe ihtiyaç duyan Almanya daha sonra bir çok ülkeden göç almaya başlamıştır. Günümüzde yukarıda da belirttiğimiz gibi en çok Türk Almanya’da yaşamaktadır. Şimdi sizlere kısaca Almanya ülkesini biraz tanıtalım :

Başkent : Berlin
Nüfusu : 83.019.200
Yüz Ölçümü : 357.578 km2
Kıta : Avrupa
Para Birimi : Euro (€)
Telefon Kodu : +49
Resmi Dil : Almanca
İklim : Karasal İklim

Almanya Ülkesi

Almanya Dünya genelinde sanayi olarak baya gelişmiş ülkelerdendir.En çok ziyaret alan illeri Hamburg, Münih, Frankfurt ve Berlin’dir.Türkiye’ye uçak yolculuğu 3 saat kadar sürmektedir.Almanya’ya ne zaman gidilmeli diye soracak olursanız yaz aylarında gidilmelidir.Dünya üzerinde yüksek yaşam seviyesine sahip nadir ülkelerdendir.Almanya 16 eyaletten oluşur. Bunlar : Türingiya, Schleswig-Holstein, Saksonya-Anhalt, Saksonya, Saarland, Renanya-Palatina, Kuzey Ren-Vestfalya, Aşağı Saksonya, Hessen, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern, Bremen, Brandenburg, Bavyera, Baden-Württemberg, Berlin’dir.

Almanya Gezilecek Yerleri ve Kültürleri

Almanya ‘da gezilecek çok yer vardır ve kültür açısından gelişmiş bir ülkedir. Bir kaç tane önerebileceğimiz yer vardır : Ortaçağ Kenti Quedlinburg, Münih, Köln, Berlin, Mittenwald, Hamburg, Heidelberg, Sttutgart, Baden-Baden.Almanya’nın yemekleri bizim kültürümüze yakın olan yemekler değildir. Özellikle domuz ürünleri başta olmak üzere.. Bir kaç tane ünlü Alman yemeğinden bahsedelim : Rouladen, Spâtzle, Leipziger, Allerlei, Bratkartoffeln, Bratwurst, Brezel.

Almanya ülkesinden size biraz bahsettik. Almanya Sohbet odalarımızda kaliteli sohbet ve chat edebilmeniz GurbetGulu.Com ‘u kurduk. Sitemizin isminden de anlaşılacağı üzere gurbetçi vatandaşlarımıza kurduğumuz bu chat odamız da kaliteyi hissedeceksiniz. Almanya sohbet deneyimini beraber yaşamak istiyorsanız şimdi Sohbete Giriş ‘e tıklayarak katılabilirsiniz. Bir önceki makalemiz olan Gurbetçi Sohbet makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Bu makalemiz de gurbetçilerimizin yaşamış olduğu durumlara değindik. Sizlerde bu heyecana şimdi ortak olabilirsiniz. Şimdiden sizlere hoş sohbetler ve keyifli dakikalar diliyoruz.!

Diğer makalelerimiz :


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?